Červen – měsíc barev

Květen je už téměř za námi a i přes občasné bouřky a chladné noci pomalu,ale definitivně přichází léto. Střešovické zahrady se zazelenaly a obklopily staré domky atmosférou lesa kdesi daleko za městem, svítání ohlašuje zpěv ptáků… Červen je barevný květy stromů a květin, všechny barvy se jakoby rozsvěcují na ostrém slunci.

Červnový program kulturních akcí jsme se snažili sestavit stejně barevný, jako je příroda kolem nás. Mísí se v něm různé žánry, ale i etnický původ jednotlivých představení. V červnu můžete navštěvovat zahradní letní kino, které nabídne indický muzikál, čínský film Sbohem má konkubíno a Mahabharatu Petera Brooka. Ve Střešovicích vystoupí Chilan Leonardo Báez, Helena Poláková s historkami o smíchovských Rómech, Kataryna Kolcová zazpívá staré židovské písně, v cestopisném pořadu se podíváme do Paříže. Každý týden je připraveno několik tradičních výtvarných dílen nejen pro děti, mimo to i dvě loutková představení. Hlavní osou programu Lípy slovanské jsou různorodá divadelní představení.

Protože nás v měsíci červnu čeká referendum o Evropské unii, připravili jsme debatu s politiky a umělci o tom, co případný vstup naší země do EU bude znamenat pro kulturu, především tu alternativní.

Věříme, že si k nám ještě před letními prázdninami a dovolenými uděláte cestu, děkujeme vám za dosavadní přízeň a pomoc a věříme, že se u nás budete cítit dobře.Zpět na seznam novinekZa publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu