Press 2001

Večerník Praha, 1.11.2001

Dobročinný spolek Medáků má alergii na investory

STŘEŠOVICE - Hudba a kostýmy ovládly ve středu dopoledne chodník před Obvodním úřadem Prahy 6. Protestovali tu střešovičtí Medáci, kvůli nedávné snaze úřadu o jejich vystěhování. Ten jim již dříve nařídil okamžité vyklizení domků ve Starých Střešovicích, ale teprve včera o nich jednali radní.

Investoři údajně ovlivňují osudy historických domků ve Střešovicích. Dobročinný spolek medáků totiž usiluje již druhým rokem o památkovou ochranu enklávy Starých Střešovic.

"Celý zvrat považujeme za dílo investorů, kteří mají v této lokalitě ekonomické zájmy," řekl předseda sdružení Martin Skalský. Podle jeho slov byli Medáci postupem úřadu šokováni a vážně se obávají o osud této unikátní lokality. Úřad ale tvrdí, že se nic neděje. "Správcovská firma nám nařídila vyklizení několik dní před včerejším hlasováním rady o budoucím osudu domků," vysvětlil Skalský. I když úřad Medáky v podstatě podporoval, teď tvrdí, že jde o běžný postup. "Je to jako každý černý nájemce, a v podstatě standardní postup," řekl včera dopoledne mluvčí Prahy 6 Martin Šálek.

Vzhledem ke středečnímu odpolednímu zasedání rady očekávají Medáci vysvětlení ze strany radnice až dnes. "Před několika týdny se městská část stala vlastníkem, a proto nyní připravujeme výběrové řízení," řekl ještě před zasedáním rady mluvčí Prahy 6. Medáci, kteří jsou v současné době bez informací, zatím čekají na výsledky zasedání, ale obávají se o budoucnost domků. Ta je nyní ohrožena i přesto, že návrh na památkovou zónu již projednává Ministerstvo kultury, sdělili Medáci ve své tiskové zprávě.

Večerník Praha, -red-