Press 2001

Večerník Praha, 29.11.2001

Medáci odmítli peníze, černá stavba pokračuje dál

STŘEŠOVICE - Navzdory neplatnému stavebnímu povolení pokračují práce na novém penzionu ve Starostřešovické ulici. Ačkoli se aktivisté ze sdružení Medáků řádně odvolali, stavba probíhá na černo dál. "V případě, že probíhá odvolací řízení, nesmí stavba pokračovat až do rozhodnutí příslušných úředníků," uvedla Helena Sochrová z odboru výstavby magistrátu. Toto řízení má na starosti Jaroslav Grinc, který si také v pondělí pozval Medáky k projednání celé věci.

"Chování pana Grince bylo v naprostém rozporu s etikou a nestranností," řekl Martin Skalský, předseda spolku Medáků, který se jednání účastnil. "Přesto, že jsme se mu snažili vysvětlit závažnost důvodů odvolání, stál jasně na straně investora," komentoval přístup úředníka Skalský. Podle jeho slov Grinc nereagoval ani na upozornění o stavbě probíhající na černo. "Několikrát a důrazně nás v průběhu jednání ujistil, že pokud své připomínky stáhneme, můžeme počítat se sponzorským darem od sřešovických investorů pro naše sdružení," dodal Skalský.

Podle úředníka však nejde o nic neobvyklého. "Celé jejich odvolání se mi zdá spíše účelové," řekl Grinc. Potvrdil ale fakt, že o penězích pro Medáky na schůzce hovořil. "Řekl jsem jim, že pokud se s investorem dohodnou, možná jim nějaké peníze dá, jako to udělal v případě jiného obyvatele Střešovic," vysvětlil úředník. Jednání Medáků označoval za ne příliš korektní, protože prý chtějí jen zkomplikovat investorovi život. Celé řízení přitom vykazuje nejasnosti a odvolání je běžnou zákonnou formou pro jejich vyřešení. Vyjádření investora, o kterém Medáci tvrdí, že jim vyhrožoval, se bohužel nepodařilo získat, ale na místě sporné stavby se včera skutečně pracovalo, ačkoli stavební úřad nařídil zastavení prací.

Večerník Praha, -red-