Press 2002

Večerník Praha, 18.7.2002

Medákům asi vezmou klíče od objektu, který obývají

STŘEŠOVICE - Správa nemovitostí (SNEO) Prahy 6 chce ve čtvrtek dopoledne převzít ve Starostřešovické ulici objekt, který bez nájemní smlouvy obývá již několik let spolek Medáků.

Medáci však nechtějí klíče vydat do chvíle, než zastupitelé Prahy 6 rozhodnou o regulérnosti výběrového řízení na dosavadní střešovické kulturní centrum. Oznámil to Jiří Weberschinke ze spolku Medáků.

Ředitel společnosti SNEO Josef Tůma řekl, že chce pouze dům předat subjektu, který má na něj podle rozhodnutí městské rady Prahy 6 nárok.

"Na posledním jednání zastupitelstva jsem se odvolal proti výsledku výběrového řízení na objekty ve Starých Střešovicích. Protože se kauza na program nevešla, předpokládáme, že se tak stane vzáří," napsal zástupce Medáků Martin Skalský v dopise adresovaném městskému úřadu Prahy 6 a správní firmě SNEO.

Medáci jsou proto přesvědčeni, že do té doby nevzniká žádný důvod k vyklizení nemovitosti, a chtějí pokračovat v naplánovaném kulturním programu.

Ředitel společnosti SNEO to ale vidí jinak. "Pan Skalský sice na zastupitelstvu přednesl svoji interpelaci, starosta Prahy 6 Pavel Bém mu na ni však ihned odpověděl, takže věc je uzavřena," řekl Tůma. Dopis Skalského nevnímá jako odvolání proti výběrovému řízení. "K tomuto objektu nemají Medáci žádný právní vztah," dodal.

Členové spolku Medáků obývají tři starostřešovické domky z původní zástavby bez nájemní smlouvy už několik let. Snaží se o to, aby byly původní domky zachovány. Kulturní programy, které mají zanedbanou pražskou oblast oživit, v nich pořádají přes dva roky. Radnice se nedávno rozhodla jeden z nich prodat a dva pronajmout pro kulturní účely. Medáci ve výběrovém řízení získali jen jeden z nich, což se jim nelíbí.

Večerník Praha,