Press 2002

Večerník Praha, 23.2.2002

Spor radnice a Medáků se nakonec vyřešil v klidu

STŘEŠOVICE - Spory, které provázely posledního půl roku vztahy mezi radnicí šesté městské části a Dobročinným spolkem Medáků, budou snad během několika týdnů definitivně zažehnány. Ačkoli se ještě nedávno zdálo, že se situace vyhrotila a obě strany se připravovaly na policejní zásah, nyní se rozběhlo nové výběrové řízení, které stanoví nového nájemce.

"Jsem rád, že Medáci uznali svou chybu a celé nedorozumění se vyřešilo. Pokud tedy nebudou další komplikace, policejnímu vystěhování se rádi vyhneme," řekl starosta Prahy 6 Pavel Bém. Podle jeho slov jsou podmínky pro výběr stále stejné a jednou z nich zůstává také kulturní využití obou domků. "Rád bych znal nového nájemce 15. března," dodal starosta.

Jedním z favoritů konkursu jsou právě střešovičtí Medáci, kteří o legalizaci nájemních vztahů usilovali již v době, kdy domky patřily magistrátu. "Nyní budeme čekat na výsledek soutěže a samozřejmě doufáme, že domky získáme do nájmu," dodal Skalský s tím, že v takovém případě budou moci sami financovat jejich rekonstrukci.

Večerník Praha, -red-