Press 2003

Večerník Praha, 26.7.2003

Na základě rozsudku exekutor vystěhoval Medáky

STŘEŠOVICE - Za asistence policie včera krátce před šestou hodinou ráno vystěhoval exekutor ze dvou domků ve Starých Střešovicích spolek Medáků.

Objekty převzala radnice Prahy 6, která je předá právoplatným nájemníkům. " Při příchodu exekutora byly v domcích tři osoby, které na slovní výzvu objekt opustily i se svými osobními věcmi," sdělil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa s tím, že zbytek vybavení exekutor zaevidoval a nechal odvézt do skladu.

K vystěhování podle Chalupy došlo na základě pravomocného rozsudku Městského soudu, který už loni v listopadu Medákům nařídil, aby budovu opustili, protože ji užívají nelegálně.

Radnice na tři squattery podala i trestní oznámení za neoprávněný zásah do práva k domu. Navíc měla podezření, že Medáci tu bez placení odebírali elektřinu a prodávali alkohol a cigarety, aniž by měli na tuto činnost živnostenský list.

"Má důvěra v možnost domluvy se zástupci Spolku medáků je už u konce. Neučinili jediný vstřícný krok vůči městské části a přes opakované výzvy nepodepsali nájemní smlouvu," tvrdí starosta. "Jejich počínání vnímám jako pohrdání zákony tohoto státu, a dokonce ignorování soudního rozsudku," dodal. Nikoho ze spolku Medáků se včera nepodařilo zastihnout.

Členové spolku původně obývali tři domky. Pořádali v nich kulturní akce. Jeden opustili poté, co ho radnice prodala. Na pronájem dalších dvou ke kulturním účelům radnice vypsala soutěž a Medáci získali pouze jeden z nich. Odmítli proto podepsat nájemní smlouvu.

Tvrdili, že soutěž nebyla v pořádku. Protože smlouvu do určitého termínu nepodepsali, domek dostal zájemce druhý v pořadí. V objektu 79 bude působit společnost Regenerace, která vydává časopis téhož jména, domek s číslem 96 získali pan Klíma a paní Kopecká, kteří zde budou mít keramickou dílnu a obchod s keramikou.

Večerník Praha,