Tiskové zprávy

Zpět na seznam tiskových zpráv

Squatteři jako pozitivní součást obce

PRAHA -

Městské centrum sociálních služeb a prevence zveřejnilo studii o působení Spolku Medáků ve Střešovicích. Již před několika dny byl tento materiál předán Radě Prahy 6. Ta by se zřejmě na svém dnešním zasedání měla materiálem, stejně jako celou situací ve starých Střešovicích, znovu zabývat. Spolek Medáků užívali tři střešovické domky na základě nepsané dohody s úřadem městské části Praha 6 z loňského roku. Medáci usilují o pronájem těchto objektů pro kulturní aktivity, Rada však letos v říjnu rozhodla o prodeji dvou z nich za tržní cenu a nařídila Medákům vystěhování.

Zveřejněná studie městského sociálního centra (MCSSP), zřízeného pražským magistrátem, popisuje svou spolupráci s Medáky, trvající od jara 2000. Pozitivně hodnotí pomoc Medáků při kontaktech a práci s klienty MCSSP a při mapování sociálních jevů starostřešovické lokality. Studie oceňuje úzké sousedské vztahy Medáků se svým okolím, bohatý kulturní program i několikaletou snahu o legalizace svého pobytu ve Střešovicích komunikací s úřady. V závěru materiál doporučuje Radě Prahy 6 přehodnotit verdikt o prodeji dvou ze tří domků užívaných Medáky. Navrhuje prodej osamělého objektu v ulici Nad hradním vodojemem a pronájem dvou domků ve Starsotřešovické ulici ke kulturním účelům. Rada by měla výsledek dnešního jednání zveřejnit na zítřejší tiskové konferenci obvodního úřadu.

Ačkoliv měli Medáci vyklidit všechny tři objekty ve Střešovicích již na konci října, dosud tak neučinili. Usilují o otevření dalšího jednání s obvodním úřadem a získání nájemní smlouvy. Pokud se úřad se rozhodne dát před širokým kulturním projektem přednost komerčnímu využití, Medáci objekty po výběru nového majitele vyklidí. Zatím však stále pokračují ve svém kulturním programu a zvou do Střešovic návštěvníky.Autor: Martin Skalský, tel: +420 606 168 026
Související odkazy: Medaci.cz

Za publikační systém Toolkit děkujeme Econnectu